Sladký mrkvový salát

1.2K
Jump to Recipe

Sladký salát z mrkve

Divoka pekarna
Tento salát je plný živin a vitamínů. Je úžasné pokud máte možnost si jej připravit z lokálních surovin ideálně v bio kvalitě a nebo ze surovin z vlastní zahrádky. Na původu surovin použitých opravdu hodně záleží. Bio potraviny mají opravdu velké benefity pro naše zdraví. 
Prep Time 1 hr
Cook Time 0 mins
Total Time 1 hr
Course dezert, oběd, salát, snídaně, večeře
Cuisine Česká

Equipment

 • struhadlo

Ingredients
  

 • 4 ks mrkev větší a nebo více menších
 • 2 ks jablko
 • 1 ks citron

vyberte dle Vaší chuti a možností : zůzné druhy ořechů, pekanové, mandle , jaké máte rádi

  vyberte dle Vaší chuti a možností : rozinek, nebo brusinek, pokud máte, tak čerstvé hroznové víno

   vyberte dle Vaší chuti chuti a možností : různé druhy olejů, lísko-oříškový , olej z vlašských ořechů

    Instructions
     

    • Mrkev a jablka očistíme. Pokud máme zeleninu a ovoce v BIO kvalitě, z lokálních zdrojů nemusíme slupku od ovoce a zeleniny odstraňovat. Ovoce a zeleninu si můžeme krátce namočit do studené vody, a omít čistou žínkou, popřípadě ekologickým přápravkem na ovoce a zeleninu. Já používám například črskou značku FeelEco.
     Těsně pod povrchem hlavní slupky se nachází nejvíce vitamínů a také chutí a vůní.
    • Polovinu očištěné mrkve si nastrouháme na jemném sruhadle a druhou polovinu mrkve na hrubším struhadle. Jablíčka nastrouháme na hrubém struhadle.
    • Mrkev a jablko dáme do mísy, přidáme vymačkanou šťávu z citrónu. Lehce za použití dvou vidliček promícháme. A necháme chvíli odpočinout v lednici. ( Takto můžeme i uskladnit v lednici do druhého dne) Salát se krásně propojí a citrón nám zároveň zabrání hnědtutí jablíček i mrkve.
    • Salát naservírujeme do misky a nebo na talíř, ozdobíme ořechy a hroznovím vínem. Zakápneme olejem. Popřípadě kdo má rád sladší a jí med, zlehka zakápneme medem.

    Notes

    Pochoutka plná vitamínů a živin. 
    Keyword bezchemie, bio, česká kuchyně, dezert, fitfood, oběd, salát, snídaně, večeře, vegan, vegetarian, zdravé jídlo, zdraví
    Close
    Divoká pekárna © Copyright 2020. All rights reserved.