O mě

Příběh nejenom o jídle

Divoká, divotvorná, nespoutaná, přírodní, zdravá, svá.

Přesně jako já, divoká pekařka. Jmenuji se Lucie. Jsem milovnice jídla, života, smíchu a přírodních krás. Moc ráda se učím, zkoumám a jen tak nějaký nezdar mě neodradí (a že jich bylo 😀 ) .

Obyčejně neobyčejná žena, co hledá životní harmonii, protože svět není černobílý, ale tak nádherně barevný.

Jsem maminka dvou malý, úžasných dětí. Právě díky nim se změnil můj život. Začala jsem zkoumat jídlo nejen podle chuti jako celku, ale i z pohledu jednotlivých surovin a jejich působení na tělesné, i duševní zdraví. 

Vyzkoušela jsem si osobně i několik výživových směrů a stylů. Když se na všechno dívám s odstupem času, je hodně důležité, koho při své životní změně potkáte jako prvního.Já potkala slečnu, co se věnovala paleo životnímu stylu. U mě tato životní etapa trvala několik let.

Byla jsem také řeznicí. Vlastnila jsem firmu na zpracování vyzrálého hovězího bio masa. Zvířata pocházela z volného bio chovu z Beskyd. Pro vyznavače paleo to bylo skvělé spojení. Nicméně, v mém životě se odehrála spousta změn. Firmu jsem prodala, odstěhovala jsem se z Beskyd na Jižní Moravu. A právě osobní zkušenost z této profese mě tolik zasáhla a já se stala vegetariánkou. Z 80 % vegankou, jak říká můj syn. Takže recepty na zpracování živočišného masa zde nehledejte. 

Bio potraviny, bio farmy a bio zemědělství. Pěstování a zpracování, bez syntetických látek, hnojiv a jedů. Tak jak to kdysi bylo. Bio mě provází vice jak 16 let osobně i profesně. Moc ráda podporuji lokální dodavatele, navštěvuji je a spolupracuji s nimi.   

Celý tento projekt a věci s ním spojené dělám ohromně ráda. A tak nějak plynule vychází z mé vášně pro vaření, tvoření, vynikající jídlo, fotografování, povídání, tady teda psaní a propojování lidí a firem. A taky proto, že pořád slibuji všem ty recepty dobrot, co jim dávám ochutnávat, a tak nějak je nestíhám rozesílat jednotlivě. 

Ráda používám suroviny, ze kterých vařím nejenom na vaření samotné, ale třeba i na ošetření obličeje, masáž, do koupele. Věřím, že recepty, návody a povídání vám budou inspirací.

O všem se podrobněji se dočtete zde na stránkách.

Všechny aktuální kurzy naleznete zde:

https://shop.divokapekarna.cz/kurzy/

Těším se na naše setkaní a divotvorné zážitky.

O všem se podrobněji se dočtete zde na stránkách.

Tak jak to kdysi bylo. Pečení, vaření a žití bez zbytečné syntetické chemie. Přirozeně v souladu s přírodou.

Lucie Bízová
Close
Divoká pekárna © Copyright 2020. All rights reserved.