Levandulové vázání

Levandulové vázání probíhá v období června a července na levandulové farmě ve Starovičkách. Brácha Staňa, který je majitelem, mi dal úžasnou možnost už čtvrtým rokem pro farmu společně s Petrou Řehovou, pořádat tyto krásné kurzy. Všechny podrobnosti, ceny a termíny naleznete na http://www.levandulezmoravy.cz .

Lektorky : Petra Řehová alias Oringle je výtvarnice http://www.oringle.cz a velká milovnice a propagátorka ekologických květinových vazeb. Lucie Bízová kouzlí pod značkou Divoká pekárna z BIO surovin to nejchutnější a nejzdravější pečivo i další jídlo, jaké si umíte představit. Od roku 2018 společně pořádají květinové workshopy, na kterých se snaží o to, aby si účastnice naplno vychutnaly čas určený pro sebe, radost z tvorby, a aby domů odcházely s upřímným úsměvem na tváři. 

Jarní levandulové vázání ekologických květin 2021

11. a 12. června 18. a 19. června na Levandulové farmě ve Starovičkách www.levandulezmoravy.cz . Nekonečné levandulové lány, čerstvý vzduch, příroda jižní Moravy, smích a povídání… Líbí? To vše si můžete s námi užít na levandulovém květinovém workshopu. Na co se můžete těšit?Po dlouhém zimním období se společně projdeme jarní přírodou jižní Moravy. Na procházce se naučíme poznávat rostlinky vhodné pro květinové tvoření. Na levandulovém poli sesbíráme levandulky a ze všeho toho přírodního materiálu si uvážeme levandulový pugét. A nejen to, naučíme vás umotat si také levandulový věnec. Vše co vytvoříte, si odnesete sebou domů. A nejen to. Celodenní jídlo i pití pro vás máme zajištěno. Těšit se můžete na vynikající levandulovou kávičku, limonádu a skvělý oběd.

A co si vzít na sebe? Především pohodlné oblečení, ve kterém se budete cítit příjemně, a zároveň se nebudete bát se ušpinit od přírodních materiálů. Boty, které zvládnou lehkou procházku polní cestou. Popřípadě i klobouček a pláštěnku, kdyby nás přepadl jarní deštík.

Co si vzít sebou? Vše pro Vás budeme mít zajištěno. Ale pokud máte svůj oblíbený proutěný košík či své oblíbené zahradnické nůžky, tak si je přibalte s sebou.Tvořit a povídat si budeme až do odpoledne ( zhruba do 16:00), prostě dokud nás to vše bude bavit.

Kurzy jsou vhodné pro skupinu kamarádek, zrovna tak jako třeba pro maminku s dcerou, a nebo i pro jednotlivé ženy. Není vhodný pro malé děti.

Počet míst je omezen, a proto neváhejte s objednáním. Objednávat můžete na e-shopu https://www.levandulezmoravy.cz/workshopy/ .Ohledně dotazů je Vám k dispozici Lucka na telefonním čísle 720 946 465 a nebo mailu obchod@lavandia.cz .

Prosíme, buďte ohleduplné a zodpovědné. Nebudete-li se cítit dobře, pošlete za sebe náhradu nebo nám napište. Vše se dá nějak domluvit, zařídit, zdraví je na prvním místě. V případě vládních nařízení, která znemožní konání kurzu, se domluvíme na náhradním termínu nebo vrácení peněz. Pokud dojde k zrušení kurzu z vaší strany, pokusíme za vás najít náhradu, ale peníze v tomto případě nevracíme, děkujeme za pochopení.Těšíme se vás Lucka , Petra a celá levandulová farma 💜

Vzpomínky na kurzy 2020

Vzpomínky na úžasné dny, plné báječných žen, pozitivní energie a zážitků s U Oringle a Divoká pekárna . Letos nás potkalo snad všechno počasí co v létě mohlo. První workshop byl tropický, vysoké teploty nás provázely celým dnem. Osvěžovali jsme se vynikající ledovou levandulovou limonádou a jen tento kurz doprovázel i Cutters Foodtruck z Drnholce. Byl to úžasný a úplně nový zážitek. Nádherně rozkvetlé levandulové pole, vynikající Levandulimo, dezerty od Martiny Konrádové a dobroty od Cutters. Moje srdce plesalo. Protože propojení úžasných žen, voňavých ekologických květin a vynikajícího jídla je pro mě nejvíc.

Druhý workshop nám úplně celý propršel. A tak jsme vyjeli s traktorem, dali stoly a kytky k dědovi do přístřešku a užili si báječný den pod střechou. Procházka v dešti, kdy na nás z bezpečí a sucha aut obdivně koukali projíždějící řidiči byla také nezapomenutelná. Levandulku jsem nasbírala už před kurzem, abychom měli zásoby. Letošní jarní deště byly i u nás, v jinak vyprahlé Jižní Moravě, opravdu vydatné a v období těchto dešťů se na pole vůbec dojít nedalo 🙁 . Ale se vším jsme samozřejmě už počítali a tak není důvod k rušení kurzu ani déšť. Naopak, všechno má své kouzlo. Obídek na hotelu Amande v Hustopečích, báječná kuchyně a teplý čajík 🙂 .

A třetí letošní a poslední workshop ? Úplně za odměnu. Ideální teplota, báječné ženy, nádherně rozkvetlé květiny a milý lidé co nás obdivovali jak jsme šikovné (návštěvníci pole). Děkujeme všem se kterými jsme tyto nádherné dny mohli prožít a už netrpělivě vyhlížíme co nám přinese rok 2021 až nám levandulky opět vykvetou.

Close
Divoká pekárna © Copyright 2020. All rights reserved.