Příběh divoké pekárny

Divoká, divotvorná, nespoutaná, přírodní, zdravá, svá.

#divokapekarna #vegan #vegetarian #bio #regional

Přesně jako já, divoká pekařka. Jmenuji se Lucie. Jsem milovnice jídla, života, smíchu a přírodních krás. Moc ráda se učím, zkoumám a jen tak nějaký nezdar mě neodradí (a že jich bylo 😀 ) .

Jsem maminka dvou malých, úžasných dětí. Právě díky nim se změnil můj život. Začala jsem zkoumat jídlo nejen podle chuti jako celku, ale i z pohledu jednotlivých surovin a jejich působení na tělesné, ale i duševní zdraví.

Vyzkoušela jsem si osobně i několik výživových směrů a stylů. Když se na všechno dívám s odstupem času, je hodně důležité, koho při své životní změně potkáte jako prvního. Vy jste ochotní naslouchat a jednat, ta druhá strana zase pomoci. Já potkala slečnu, co se věnovala paleo životnímu stylu. U mě tato životní etapa trvala několik let.

Byla jsem také řeznicí. Vlastnila jsem firmu na zpracování vyzrálého hovězího bio masa. Zvířata pocházela z volného bio chovu z Beskyd. Pro vyznavače paleo to bylo skvělé spojení. Nicméně, v mém osobním životě se odehrála spousta změn. Firmu jsem prodala, odstěhovala jsem se z Beskyd na Jižní Moravu a stala se vegetariánkou. Z 80% vegankou, jak říká můj syn. Takže recepty na zpracování masa zde nenajdete.

Bio potraviny, bio farmy a bio zemědělství. Pěstování a zpracování, bez syntetických látek, hnojiv a jedů. Tak jak to kdysi bylo. Bio mě provází vice jak 12 let osobně i profesně. Moc ráda podporuji lokální dodavatele, navštěvuji je a spolupracuji s nimi.

Celý tento projekt a věci s ním spojené dělám pro radost. A tak nějak plynule vycházejí z mé vášně pro vaření, tvoření, vynikající jídlo, fotografování, povídání, tady teda psaní a propojování lidí a firem. A taky proto, že pořád slibuji všem ty recepty dobrot, co jim dávám ochutnávat, a tak nějak je nestíhám rozesílat jednotlivě.

Ráda používám suroviny, ze kterých vařím nejenom na vaření samotné, ale třeba i na ošetření obličeje, masáž, do koupele. A věřím, že i vám budou inspirací.

O všem se podrobněji se dočtete zde na blogu.

Těším se na vaše reakce a komentáře.

S láskou

Vaše Lucie

Close
Divoká pekárna © Copyright 2020. All rights reserved.