Levandulové vázání

Levandulové vázání probíhá v období června a července na levandulové farmě ve Starovičkách. Brácha Staňa, který je majitelem, mi dal úžasnou možnost už třetím rokem pro farmu společně s Petrou Řehovou, pořádat tyto krásné kurzy. Všechny podrobnosti, ceny a termíny naleznete na http://www.levandulezmoravy.cz .

Lektorky : Petra Řehová alias Oringle je výtvarnice http://www.oringle.cz a velká milovnice a propagátorka ekologických květinových vazeb. Lucie Bízová kouzlí pod značkou Divoká pekárna z BIO surovin to nejchutnější a nejzdravější pečivo i další jídlo, jaké si umíte představit. Od roku 2018 společně pořádají květinové workshopy, na kterých se snaží o to, aby si účastnice naplno vychutnaly čas určený pro sebe, radost z tvorby, a aby domů odcházely s upřímným úsměvem na tváři. 

Vzpomínky na kurzy 2020

Vzpomínky na úžasné dny, plné báječných žen, pozitivní energie a zážitků s U Oringle a Divoká pekárna . Letos nás potkalo snad všechno počasí co v létě mohlo. První workshop byl tropický, vysoké teploty nás provázely celým dnem. Osvěžovali jsme se vynikající ledovou levandulovou limonádou a jen tento kurz doprovázel i Cutters Foodtruck z Drnholce. Byl to úžasný a úplně nový zážitek. Nádherně rozkvetlé levandulové pole, vynikající Levandulimo, dezerty od Martiny Konrádové a dobroty od Cutters. Moje srdce plesalo. Protože propojení úžasných žen, voňavých ekologických květin a vynikajícího jídla je pro mě nejvíc.

Druhý workshop nám úplně celý propršel. A tak jsme vyjeli s traktorem, dali stoly a kytky k dědovi do přístřešku a užili si báječný den pod střechou. Procházka v dešti, kdy na nás z bezpečí a sucha aut obdivně koukali projíždějící řidiči byla také nezapomenutelná. Levandulku jsem nasbírala už před kurzem, abychom měli zásoby. Letošní jarní deště byly i u nás, v jinak vyprahlé Jižní Moravě, opravdu vydatné a v období těchto dešťů se na pole vůbec dojít nedalo 🙁 . Ale se vším jsme samozřejmě už počítali a tak není důvod k rušení kurzu ani déšť. Naopak, všechno má své kouzlo. Obídek na hotelu Amande v Hustopečích, báječná kuchyně a teplý čajík 🙂 .

A třetí letošní a poslední workshop ? Úplně za odměnu. Ideální teplota, báječné ženy, nádherně rozkvetlé květiny a milý lidé co nás obdivovali jak jsme šikovné (návštěvníci pole). Děkujeme všem se kterými jsme tyto nádherné dny mohli prožít a už netrpělivě vyhlížíme co nám přinese rok 2021 až nám levandulky opět vykvetou.

Close
Divoká pekárna © Copyright 2020. All rights reserved.